// fb crop

Aktuality

Zobrazit celou aktualitu
19.06.2017

Hrady s Arakainem

Arakain a Lucie Bílá vyrážejí na české a moravské hrady. Pro tuto událost si dali v klubu Kain projížděčku těch největších pecek. Ještě předtím se však zpěvačka věnovala novinářům. Poté otec Arakainu Jirka Urban dostal od Lucie pro svou dcerku nádhernou knihu Malého prince s trojrozměrnými pohyblivými obrázky. Poté už se mohla zkouška rozjet naplno. Těšte se jak na sóla tygřice, tak duety s Honzou Toužimským!

Fotky


Zobrazit celou aktualitu
18.06.2017

Neděle se Zdeňkem Izerem

Jako narozeninový dárek pro tatínka pozvala Lucie do svého nedělního pořadu Zdeňka Izera. Tentokrát byl scénář rozdělený na dvě poloviny - první se nesla v klasickém duchu dialogu Lucie s hostem a druhá patřila výhradně Zdeňkovým scénkám. Ten diváky svými vtípky bavil nejen na pódiu, ale ještě dlouho po skončení programu.

Fotky


Zobrazit celou aktualitu
15.06.2017

Lucie zpívala v jeskyni

Lucie Bílá prošla dřívější továrnou na letecké motory, úkrytem, který měl sloužit jako protiatomový bunkr, poté labyrintem temných chodeb až do improvizovaného sálu jeskyně Výpustek, kde společně s Petrem Maláskem předvedli prvotřídní komorní koncert. V parném počasí bylo vystoupení v šestistupňové jeskyni zážitkem a příjemnou změnou zároveň. Zima byla pouze na začátku. Alespoň nám to potvrdilo nadšené publikum, které vyvolalo zpěvačku několikrát zpět na přídavky.

Fotky


Zobrazit celou aktualitu
10.06.2017

Česká zemědělská univerzita v Praze s kapelou

Vystoupení s kapelou Petra Maláska v areálu České zemědělské univerzity v rámci akce Zahradní slavnost absolventů a přátel ČZU.

Foto: Petr Malásek jr.

Zobrazit fotogalerii


Zobrazit celou aktualitu
07.06.2017

Turné HANA, Banská Bystrica

Foto: Štefan Kačurák

Zobrazit fotogalerii


Zobrazit celou aktualitu
28.05.2017

Neděle s Michalem Davidem

Čtvrtým hostem Neděle s Lucií byl Michal David. Hned na začátku předal zpěvačce zapomenutou platinovou desku za 200.000 prodaných nosičů alba Duety Karel Gott a Lucie Bílá.Poté se naplno rozjela show plná písní i vtipných historek. Lucie Michalovi věnovala chilli papričky a kolekci všech Bondovek. S kamarádkami posbíraly co nejvíce céček a stylově si jimi ozdobily krk, Michal samozřejmě dostal největší řetěz. V závěru došlo i na duet Co sudičky přály nám, přičemž Michal David jakožto spoluautor zastoupil Karla Gotta. Po představení následovala dlouhá autogramiáda a ta pozvolně přešla v přátelské posezení.

Fotky


10.05.2017

HANA v Kralupech nad Vltavou

Před koncertem v Kralupech stihla Lucie s kapelou krátkou zvukovou zkoušku a poté už se sál Kulturního domu Vltava zaplnil diváky, aby zažili nabitý večer těch největších hitů společně s novým repertoárem. Po skončení se zpěvačka ještě pozdravila s několika fanoušky a pospíchala domů, neboť druhý den ji čekal koncert v Havlíčkově Brodě. Ještě stále máte šanci zachytit HANU Lucii v Sedlčanech, Pardubicích a Pelhřimově.

Fotky


Zobrazit celou aktualitu
07.05.2017

Neděle s Lucií: Zdeněk Troška

Lucie nejprve doma natočila rozhovor pro dokument o Karlu Gottovi a poté pozvala na kávu Zdeňka Trošku. Před 17. hodinou se společně vydali na Formanku pobavit diváky. Holky z Otvovic se převlékly za postavy legendární komedie Slunce, seno, … a bavily jak příchozí, tak Zdeňka Trošku. Ten všem připomněl, jak důležité je smát se a žít naplno. Zážitky a vtipy vycházely od srdce. A právě Srdce Otvovic připravuje další projekty. Sledujte jejich stránku na Facebooku a dozvíte se víc.

Fotky


23.04.2017

Den smíření a milosrdenství

„I přes šílenou zimu jsem ráda podpořila Den smíření. Nevím, jak vy, ale já se nejhůře smiřuji sama se sebou. Všem odpouštím s lehkostí cokoli, ale sama sobě, na to potřebuji hodně síly.“

Fotky


Zobrazit celou aktualitu
16.04.2017

Neděle s Nedvědy

První Neděle s Lucií se podařila. František i Vojta Nedvědovi byli milí, zábavní a po vyprávění o všem možném rozezpívali celý sál. Přijeďte za námi příště. Dalším hostem bude Zdeněk Troška.

„Přála bych si, aby se u nás každý host cítil jako doma a krom hezkého pocitu si odvezl i dárek. Pro Františka jsme připravili skleněná těžítka na rybolov z otvovické sklárny. :D“ dodala Lucie

Fotky


13.04.2017

HANA Bratislava

Lucie Bílá poskytla novinářům několik rozhovorů a zakončila první slovenskou větev turné HANA v hlavním městě v kulturním domě Istropolis. Nádherný kompaktní koncert, naplněný oblíbenými hity, osvěžil blok zcela nových, dosud živě nezpívaných písní. Přestože zpěvačku zaskočila alergie a ponechala si stylové sluneční brýle, hlasovým projevem opravdu nešetřila. To ocenilo skvělé bratislavské publikum tím, že si žádalo stále další a další přídavky. S kapelou Petra Maláska se HANA Lucie přesouvá do Česka a těší se na vaši účast!

Fotky


Zobrazit celou aktualitu
12.04.2017

Missariel k narozkám

Jeden z dárků k Luciiným narozeninám je překvapení v podobě reedice stěžejního alba Missariel, které si v maximálním možném počtu sedmi nominací odneslo šest sošek na hudebních cenách Grammy. Také z této desky můžete na turné HANA slyšet Láska je láska a Útěk. Ondřej Soukup oceňuje tehdy ještě spíš skrytý talent budoucí několikanásobné slavice slovy: „Když jsme natáčeli demo, řekl jsem jí: Lucko, po syntíkovém sóle ti ukážu a ty začneš zpívat, co budeš chtít. Napřed spíš jemněji a pak zpěv graduj. Budu ti dál ukazovat, takhle bude vypadat vrchol a takhle ztišení. Aniž předtím hudbu slyšela, tak z ní vyšlo napoprvé něco tak fenomenálního, že jsem odmítl cokoliv vylepšovat nebo předělávat. Tady se nebe spojilo s peklem a protáhlo se jejími hlasivkami.“

🛒 CD Missariel


10.04.2017

Sledujte Nebe peklo Lucie

Pokud vám unikla premiéra dokumentu Nebe peklo Lucie, můžete si jej pustit na webu České televize.
Zobrazit celou aktualitu
07.04.2017

Turné HANA, Košice

Foto: Štefan Kačurák

Zobrazit fotogalerii


Zobrazit celou aktualitu
06.04.2017

Sestra v akci a Nebe peklo Lucie

V úterý se v HDK konala tisková konference k připravovanému muzikálu Sestra v akci. Jak ředitel divadla Egon Kulhánek podotkl, získat licenci pro bělošku v hlavní roli Dolores byl pěkně tvrdý oříšek. Nakonec se však zadařilo a na podzim se můžeme těšit na premiéru.

Premiéru v Lucerně měl také dokument Terezy Kopáčové Nebe peklo Lucie. Režisérka bravurně zachytila osobní i pracovní momenty života naší nejpopulárnější zpěvačky.„Jsem ráda, že film vznikl – ne kvůli sobě, ale vůbec kvůli nám lidem, co máme veřejné zaměstnání. Alespoň si diváci udělají obrázek, že to není jen pozlátko a že má taková práce i stinné stránky,“ říká zpěvačka.Dokument můžete zhlédnout den po zpěvaččiných narozeninách, v sobotu 8. dubna od 21.10 na ČT1.

Fotky


Zobrazit celou aktualitu
05.04.2017

Lucie Bílá vyráží na turné s novými hity

Zatímco minulý rok Lucie Bílá slavila 30 let svojí kariéry, letos se kromě největších hitů vrací s písněmi, které nikdy před tím živě nezpívala.

Lucie na turné HANA poskládala s kapelou Petra Maláska zcela nový repertoár. K oblíbeným hitům se tak vůbec poprvé přidají další skladby z desky Hana a rovněž úspěšného alba Modi. Naše nejpopulárnější zpěvačka znovu přepisuje zvyklosti toho, co si žádá široké publikum, a odvážně ho zve do druhé poloviny své hudební kariéry. Jsme si jistí, že už tak dokonalé studiové nahrávky dostanou s muzikantskou špičkou v zádech to nejlepší živé aranžmá.

Pouze pro návštěvníky koncertů si zlatá slavice připravila speciální, ručně vyrobenou limitovanou edici andílků z modrého hematitu. Výtěžek z prodeje půjde na charitativní účely.

Návrat Lucie Bílé k sobě samé, tedy Haně, právě začíná. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, kdy Lucie projíždí Českou i Slovenskou republikou, záměrně vybírá menší města a je vám blíž.

Fotky ze zkoušky


Zobrazit celou aktualitu
22.03.2017

Poděkování klinice Gemini

Ráda bych se podělila o svou zkušenost. Asi jako každý jsem se bála, ale od prvního okamžiku na klinice Gemini ve Zlíně jsem měla pocit, že jsem doma. Nádherná atmosféra, milý personál, sestry, lékaři. Díky všem a především panu primáři Pavlu Stodůlkovi jsem odjížděla jako z milé návštěvy. To, že vidím a mých pět dioptrií je fuč, považuji za malý zázrak.

Zobrazit fotogalerii


Zobrazit celou aktualitu
16.03.2017

Tobogan v otvovické Formance

Tobogan v otvovické Formance byl tak skvělý, že si Aleš Cibulka a Lucie Bílá plácli na to, že se sem Český rozhlas s pořadem vrátí každý rok kolem Lucčiných narozenin. Poslouchejte speciál v neděli 19. března v 11.00 na Českém rozhlasu Dvojka. Po odvysílání najdete na YouTube i video záznam. (https://www.youtube.com/user/CRoDvojka/videos)

Fotky