// fb crop

Magazín Celebrity

Magazín Celebrity - 04.2004

1. Lucie, prozraďte mi, je vůbec nějaká otázka, na kterou jste ještě „neměla příležitost“ žádnému novináři odpovídat?

Asi není. Rozhovory dělám jen v případě, když chci něco říct, a to pak na otázky nečekám a rovnou to vybalím.

2. Stále vás ještě baví dělat rozhovory?

Dřív jsem jakoukoliv komunikaci vyhledávala, ale teď před tím – dá se říct – utíkám. Málokdy se stane, že rozhovor nevypadá jako výslech, nebo že mě nezačne po chvilce nutit , abych se bránila, něco vysvětlovala, nebo na sebe něco intimního prozradila.. já jsem hodně otevřený člověk a do toho, co chodí bez štítu se nejlíp strefuje. Nerada bojuju a přetahuju se s novinářem, kdo z nás dvou zná Lucii Bílou líp.

3. Zajímalo by mě, jaký je to pocit, když se vidíte minimálně jednou do týdne na minimálně jedné titulní straně novin nebo časopisu?

Už dávno to nemá se mnou nic společného. Vlastně se mně už málokdo na něco opravdu zeptá. Můj mediální obraz si žije svým životem a já se ho snažím moc nesledovat. Asi bych se musela jít utopit. Před pár dny jsem se vrátila z Paříže, kde jsem byla s přítelem a se svým synem na prázdninách a bylo mi v té sladké anonymitě moc dobře. Den před odjezdem jsme cestou z Notre Dame potkali v malé uličce partu Čechů, usmívali se na mě a pak šli svou cestou. Asi si nevšimli, že se po chvilce znovu míjíme a tak si povídali. Jeden říkal: „Já myslel, že chceš, abych tý cikánce hodil nějaký drobný a pak mi došlo, že mi ukazuješ Lucii Bílou.“
Kdybych si dávno v sobě nepřeříkala, že to nemluvil o mě, ale jen o nějaké zkreslené představě, kterou já svým srdcem ani životem neovlivním, asi bych z toho byla smutná. Stejně tak si asi ani novináři neuvědomují, jak mi vstupují necitlivě do života a jak málo myslí na to, že za tím jménem Lucie Bílá je i obyčejná baba, která má svých starostí dost. Anebo je jim to jedno, v tom případě jsme na tom stejně.

4. Nestýská se vám, Lucie, po chvílích strávených na Hroším ostrově na Floridě?

Nikdy nebrečím nad rozlitým mlíkem. Bylo to moc fajn, ale já mám ráda, co je ted. Rozhodně bych nic nevracela, víc mě láká co bude zítra.

5. Nyní jste vystupovala v přímém přenosu finálového večera soutěže MISS České republiky. Co byste dělala, kdyby po vašem vystoupení ze sálu místo potlesku bylo slyšet jen ticho?

I to se může stát, proto jdu na jeviště vždycky s velkou pokorou a láskou k lidem, nikdy ne s přesvědčením tak dneska vám to nandám. Už jsem v téhle branži skoro dvacet let a znám její zákony.
Líbí se mi jak neustále kde kdo vážně uvažuje nad tím, kdo mě sesadí, kdo už konečně bude lepší a Bílá půjde do háje, ta bude koukat… Popravdě řečeno, už je možná opravdu načase. Dosáhla jsem všeho, co jsem si vůbec mohla přát, a to samé přeju ze srdce i ostatním.

6. Nedávno jste oslavila své osmatřicáté narozeniny. Jaký dárek by vám udělal opravdu radost?

Přála bych si, aby byl už konečně dostavěný dům, který buduju. Je romantický bydlet v osmatřiceti u rodičů anebo v domečku pro panenky, ale pro život to není. Těším se, že už konečně budu mít pro sebe a pro Filípka to, co jsme měli mít už dávno. Domov, ze kterého už nás nikdo nedostane.

7. Bude opravdu tak velkolepý jak se o něm povídá a kdy bude hotový?

Otvovice je vesnička, ve které jsem se narodila a je to pro mě to nejkrásnější místo na zemi. Přistupuju k tomu podle toho. Vybrala jsem si architekta, který mi nenavrhl hrad, ale krásný dům, který citlivě zapadne do centra mezi ostatní. Nechci exhibici, chci jen místo, kde se můžu schovat a budovat zázemí pro syna a na to velkolepost není potřeba. Bude dokončen příští rok v létě. A teď k práci!

8. 3.května startuje Turné hvězd, které čítá 6 koncertů v naší republice závěrečný se má uskutečnit 14. května v Moskvě. O jakou akci se jedná?

Sérii koncertů se Žofínským orchestrem jsem začala v roce 1997 s Petrem Dvorským a Evou Urbanovou. Byl to pro mě obrovský zážitek. Stejně tak i minulý rok v trochu jiném obsazení. Jde vždycky o výbornou atmosféru a taky trochu jiný – vážnější žánr. Tento rok jsem na nabídku dalšího turné kývla okamžitě a hrozně se na něj těším. Zvláště na cestu do Moskvy. Spojila jsem se totiž za divadlo TA Fantastika s centrem na Dubrovce, které bylo napadnuté teroristy a ráda bych pozvala místní umělce k vystoupení Nord-Ost k nám do divadla jako vyjádření solidarity.

9. Jako spolumajitelka divadla Ta Fantastika musíte být velmi spokojená z úspěchu muzikálu Excalibur, mě ale zajímá – jste jedním z producentů, proč jste si vybrala roli královny Ginevry? Vždyť čarodějnice Morgana je divácky mnohem vděčnější role.

Čarodějnici by ode mě čekal každý a už proto se mi chtělo jít jinudy. Ginevra asi není vděčná role, ale je krásná a velmi těžká na hraní. Mám jí ráda a neměnila bych.
Už teď mi hlavou běhá nový projekt. Mám ráda změny a každé období kdy se něco tvoří.

10. Máte na svém kontě i docela slušnou řádku filmových rolí. Připravuje Lucie v tomto směru pro své fanoušky nějaké překvapení?

Teď mě láká činohra. Je to pro mě neprozkoumaný prostor. Dám včas vědět kde a co to bude.

11. Zajímalo by mě, co by Lucie Bílá odpověděla na tak trochu troufalou otázku z mé strany: Střihla byste si se mnou duet? Mám docela skvělej nápad, text i autorská práva zahraničních autorů na tuto skladbu.

(smích) Máte pravdu, jsou vážně otázky, na které ještě novinářům neměla příležitost odpovědět.
Pokračujte jedním z dalších článků:

Zpět na přehled rozhovorů