// fb crop

Rozhovor s Patricií

11.10.2013

Předskokanka Černobílého turné Lucie Bílé – zpěvačka PATRICIE

V 10 městech ČR a SR se uskuteční Černobílé turné Lucie Bílé. Předskokankou koncertů je mladá zpěvačka PATRICIE, která představí písničky ze svého nového CD s názvem Iris! Jak sama říká, účast na mega tour patnáctinásobné Zlaté slavice je pro ní velkou profesní příležitostíPatricie, jste předskokankou na Černobílém turné Lucie Bílé, co to pro Vás znamená?

Znamená to pro mě především příležitost představit svůj repertoár širokému publiku, které Lucie má. Také ta možnost nahlédnout do zákulisí tak velikého projektu bude rozhodně inspirativní. Určitě i kontakt s tak ostříleným profesionálem, jakým Lucka je, mě může v mé činnosti posunout.

 

Je pro Vás Lucie Bílá vzorem?

Když jsme se s Lucií setkaly poprvé, hned mě zaujalo, jak milá a vstřícná je vůči lidem kolem sebe. Žádného svého fanouška neodmítne, v tom jsem spatřuji obětavost. Nicméně co se týče hudby, myslím, že budu mít před sebou jinou cestu, kterou si budu muset prošlapat vlastními botami a na takových cestách jsou vzory k ničemu

Jaké vlastnosti byste si z jejího osobního či profesního života ráda vzala?

Soběstačnost. Líbí se mi, že je svým vlastním pánem, vymyslí si projekt a uskuteční ho. Já jsem si dříve přála najít někoho, kdo mi naorganizuje turné, naplánuje focení, bude mě provázet na koncertech a já budu jen „umělcem“. Zjistila jsem však, že dnes je potřeba být umělcem a do toho manažerem, abych se mohla za to, co dělám postavit a říct si: „Je to dobré. Tohle jsem já.“

 

Jaký repertoár od Vás mohou diváci mega koncertů očekávat?

Představím repertoár ze svojí nové desky Iris, veškeré písně, které budu hrát, jsou mé autorské, takže jsem zvědavá, jak se budou lidem líbit a jak zareagují na hudební změnu, kterou jsem prošla. Důležitá novinka je také, že vystoupím s kapelou, se kterou jsem se potkala na jazzové konzervatoři a za kterou jsem velmi vděčná, protože se mi podařilo nasbírat skvělé muzikanty jako je například Honza Steinsdorfer od Ewy Farné či Jakub Antl z kapely Nightwork.

 

Představíte jim tedy svou novou desku - jak se jmenuje a o čem je?

Jmenuje se Iris, je to ponor do křehkosti a jemnosti lidské duše, zároveň je však deska dravá, živá a a barevná. Melancholičnost se tu snoubí s veselostí, je to takové propojení dvou světů, které bez sebe nemohou fungovat. Název Iris mě inspiroval během pobytu ve Španělsku, Iris je řecká bohyně duhy, ve Španělštině znamená „Arco de Iris“ duhu.

 

Co Vás do budoucna láká profesně?

Momentálně se zamýšlím nad křtem mého CD a jarním turné.Zpět na výpis tiskových zpráv