// fb crop

Lucie převezme platinu

12.12.2013

Stane se tak v pátek 13. prosince na pražském koncertu v Hudebním divadle Karlín. Je to ocenění za live komplet CD&DVD Bílé Vánoce v Opeře. Zvukový záznam ze dvou koncertů v pražské Státní opeře repertoárem překračuje původní studiové CD.

Posluchači zde najdou navíc například skvělý šanson Boubel (Jewel Kilcher/ Pavel Vrba), či celosvětový hit Vicky Leandros Amour est bleu s českým textem Gabriely Osvaldové a další vánoční songy.

O bohatost aranží se postarali skvělí muzikanti a zpěváci 
Mimo tradiční kapely Petra Maláska – také muzikanti z Pražského studiového symfonického orchestru pod dirigentském vedením Miriam Němcové, šestičlený Bílý sbor a Český chlapecký sbor Boni Pueri z Hradce Králové.  Ti všichni podpořili vynikající zpěv Lucie Bílé, zahrnující repertoár od klasických témat přes světové vánoční standardy až po tradiční  Rolničky. 
DVD část této kolekce obsahuje televizní sestřih z týchž pozoruhodných vystoupení z prosince roku 2011. Na rozdíl od  záznamu zvuku na CD je obohacený o dokonalý vizuální vjem v nádherném prostředí historické stavby Státní opery Praha. Režii televizního záznamu, snímaného šesti kameramany, se ujal vysoce ceněný Viktor Polesný. 
Lucie Bílá vystoupila v kostýmu speciálně pro tento typ koncertu od návrhářky Liběny Rochové.

René Kekely


Zpět na výpis tiskových zpráv