// fb crop

Lucie Bílá vydává album RECITÁL

12.02.2014

Lucie Bílá během jednoho dne a bez jediného střihu natočila celé album!

V pátek 21. 2. 2014 vyjde studiové album LUCIE BÍLÁ – RECITÁL, které přinese kolekci šestnácti emotivních písní, kde se její jedinečný hlas snoubí s virtuozitou klavíristy Petra Maláska...

„Není nikdo, s kým se cítím na jevišti tak opravdově jako s klavíristou Petrem Maláskem. Od prvního do posledního tónu jsme jedna bytost, jedna umělecká duše a jen s ním můžu lidem říci, co cítím, co mě trápí, co mě dělá šťastnou.
Už proto naše společné koncerty zbožňuji. Dlouho jsem hledala vhodný čas pro naše společné CD RECITÁL a ten právě nastal... Nejen, že dozrál výběr repertoáru, který je léty ověřený u našich diváků, ale navíc Péťa letos slaví krásné kulaté narozeniny. A jako správní muzikanti chceme slavit hudbou.
A já ještě dodám, že naše společné dítě jménem RECITÁL je pro mne jeden z nejemotivnějších, nejupřímnějších a nejkrásnějších projektů, jaké jsem kdy lidem připravila...“ dodává ke své novince Lucie Bílá.

České, zámořské, anglické i francouzské melodie dostaly jednotící formu. Písně zpěvaččinu srdci velmi blízké získaly až šansonově důvěrnou interpretaci. 
Nadčasové songy jako například: Jsi můj pán, Láska hory přenáší, Most přes minulost, On byl tak nádherný, Boubel, Most přes rozbouřené vody, Summertime, Dobrodružství s bohem Panem či Vzpomínky nebo Lásko, máš modrý stín, tvoří v komorním podání vyvážený celek. Jako speciální bonus k 
hodinovému základnímu obsahu byla přidána podobně intenzivní baladická píseň Petra Maláska s textem Pavla Vrby Modi, doprovázená zajímavým animovaným klipem.
Křehkou krásu zvolených písniček podtrhují i nevšední černobílé fotografie Anny Kovačič, která Lucii Bílou nafotila právě s myšlenkou na toto CD, jež v její diskografii zaujme speciální místo v kategorii nadčasových nahrávek. 
Skvělá kvalita záznamu a jasný pocit koncertního souznění hlasu, slov a nástroje, takové je vyznění nového alba Lucie Bílé.
Vyjde v pátek 21. 2. 2014 na značce Supraphon pod příznačným názvem Recitál.

Zdroj: Supraphon a.s.


Zpět na výpis tiskových zpráv